Alpy

Alpy są najwyższymi górami Europy – może z tego powodu są tak cenione przez snowboardzistów?
Alpy to najwyższe góry Europy. Są rajem dla narciarzy i wielbicieli snowboardu – to głównie oni wybierają te cudowne tereny.

<div align=”justify”>Wyprawa na narty w Alpy wiąże się z kilkoma sprawami organizacyjnymi. Przede wszystkim trzeba zabrać ze sobą sprzęt. Nieodzowna jest odzież narciarska – w tym między innymi ciepłe skarpety i kurtki narciarskie, a także spodnie, gogle oraz czapka.
W Alpy zwykle jeżdżą osoby doświadczone, posiadające własny sprawdzony sprzęt. Nie należy zapomnieć, że zarówno przed sezonem, jak i po jego zakończeniu narty i odzież narciarską trzeba odpowiednio zakonserwować i przygotować – do tego celu służą impregnaty. Pozwalają one zachować pewne właściwości, np. nieprzemakalność materiałów, z których wykonane są narciarskie ubrania.

Kolejne aspekty wyjazdu to transport i nocleg. Skupmy się na tym drugim. Wiadomo, że w szczycie sezonu pokoje, a tym bardziej apartamenty położone w pobliżu wyciągów narciarskich w znanych kurortach są potwornie drogie. Warto się jednak zastanowić, czy nie wolimy zapłacić trochę więcej i zaoszczędzić czas (jak również pieniądze), który byłby marnotrawiony na dojazdy. Czasem rezerwując noclegi odpowiednio wcześniej możemy liczyć na atrakcyjne rabaty, ale nie jest to regułą.