A Może Iran Pomysły?

A Może Iran Pomysły?

Podróże w kosmos zaczęły się w XX wieku, natomiast już XXI wiek to czas, kiedy można odbyć podróż w przestrzeń kosmiczną w celach turystycznych, pod warunkiem, że zapłaci się za to bardzo dużo pieniędzy. Decydując się na nią w dosyć krótkim czasie pominąć możemy część ważnych informacji, co wiązać się może z przykrymi niespodziankami na miejscu. Wadą wycieczek first minute może być fakt, że po jakimś czasie można zmienić zdanie, mogą też zaistnieć ewentualne przeszkody, uniemożliwiające wyjazd. Wyjeżdżając gdzieś za granicę na wakacje fajnie by było jakby się znało język miejscowych. Każdy z nas mimopragnie raz w roku odpocząć od szarości codziennego życia i wybrać się na co najmniej tygodniowe wakacje.

Otrzymuję zaproszenie z Radia Zielona Góra na angielskie śniadanie do urokliwej restauracji, gdzie jest usytuowane letnie studio radiowe, na rozmowę wchodzeniu siłą marzeń na „Dach Europy”. I tak oto skończyła się wyprawa, ale przygoda z Mont Blanc trwa nadal, bo pozytywna siła marzeń łatwo się rozprzestrzenia. Ja w tym czasie myślę tych wspaniałych rzeczach, jakie daje OOBE.

 

Jeżeli na południe Florydy trafimy w czasie ładnej pogody, znajdziemy znośne locum z dostępem do zadbanej plaży, to rzeczywiście możemy liczyć na udany wypoczynek, no a później – na wspomnienia godne naszych wcześniejszych wyobrażeń i oczekiwań. Swój wpływ miały również powieści Williama Dafoe (przygody Robinsona Cruzoe na bezludnej wyspie), czy też Jonathana Swifta (podróże Guliwera do różnych bajecznych krain)… and so on. Turystyki „masowej”, rzeczywistości amerykańskiej (zarówno od strony socjologicznej i politycznej), jak i niewątpliwej „atrakcyjności turystycznej” tej ziemi – być może zahaczając także nasz narodowy charakter (a psychologicznych aspektach – i perypetiach – obcowania z rodakami w czasie wspólnego zwiedzania Ameryki, książkę całą można byłoby spisać – pełną tak dumy i radości, jak też pewnej dozy wstydu i żenady).

Gotowanie musi być połączeniem pasji, zamiłowania, ale także pewnej dozy odkrywania kolejnych możliwości, aby jakość zachwycała smakoszy, ale była także czynnikiem zaspokajającym nasze potrzeby kulinarne. Tylko czy wyznać sekret marzeń miejscu nr I z mojej listy planów podró ż nych czy nr II?! Jednym zdaniem – wielka podró ż przede mna pewnego dnia, ogromne marzenie do spełnienia, ale nie martwi ę sie co potem, gdy wreszcie osiągn ę mój cel, poniewa ż mam podró ż marzeń nr II. Moda to już „tylko” 2,two procenta, odrobinę mniej bo two,1 procenta i two procenty mają odpowiednio podróże i domy oraz meblarstwo.