Beskidy

Beskidy są bardzo popularnymi górami w Polsce z niszych pasm.

Polskie góry charakteryzują się dużą różnorodnością. Znajdzie się coś dla amatorów spokojnych spacerów w dolinach, a także dla oczekujących większej adrenaliny – trudne szlaki obfitujące w takie urozmaicenia jak np. łańcuchy.
Jeśli chodzi o niższe pasma gór bardzo popularne są Beskidy. Beskid Śląski, Żywiecki, Mały, Sądecki – kryją one wiele malowniczych miejsc, a także nie jeden wart zobaczenia zabytek. Poza tym idealnie się nadają dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z nartami albo snowboardem.

Zatrzymajmy się przy zimowych wyjazdach w góry. Ferie w Beskidach wymagają pewnych przygotowań. Bez wątpienia przyda nam się odzież narciarska, ciepłe skarpety, a także same narty czy deska. Oczywiście można skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu narciarskiego, jednak na dłuższą metę nie jest to opłacalne. Na początek, jeśli nie jesteśmy pewni czy narty nam się spodobają, lepiej jest zainwestować w ubrania, a sprzęt wypożyczyć. Kurtki narciarskie, spodnie, rękawice, gogle – można je znaleźć w sklepach sportowych i nie tylko. Warto pomyśleć o konserwacji sprzętu i odzieży – tu pomocne będą specjalne impregnaty, które mogą być wielofunkcyjne lub przeznaczone do danego rodzaju materiału.