Bieszczady

Jeśli szukasz oazy spokoju – jedź w Bieszczady. To idealne miejsce, by spędzić urlop z dala od zgiełku i codziennej gonitwy.

Bieszczady to wschodnia część Beskidów. Leżą nie tylko w Polsce, ale również na terytorium Słowacji i Ukrainy. To tereny niezwykle malownicze i ciche. Klimat panujący tu jest stosunkowo ciepły – i z tym związane jest występowanie rzadkich gatunków zwierząt, jak na przykład wąż Eskulapa, wilki czy rysie.

Bieszczadzki Park Narodowy – będący trzecim co do wielkości parkiem narodowym na terenie naszego kraju – co roku odwiedzają tłumy turystów. Mimo to jest to jedno z najbardziej sielankowych miejsc Polski. Niemal bajkowe krajobrazy budzą zachwyt i wręcz domagają się fotografowania. Również ceny są dość zachęcające, zdecydowanie niższe niż np. w tłocznym i gwarnym Zakopanem.

Jeśli ktoś raz wybierze się w Bieszczady z pewnością zechce tam wrócić. Ich urokowi nie oprze się nikt. Niezwykła przyroda, świeże powietrze i długie, malownicze szlaki są tym, czego w dzisiejszych czasach potrzeba większości zestresowanych, zagonionych ludzi. Nie ma lepszego miejsca, by wypocząć i nabrać sił – po pobycie w Bieszczadach z pewnością wystarczy ich aż do kolejnego urlopu.