Egzotyczne wakacje

Egzotyczne wakacje są zdecydowanie marzeniem większości z nas.

Egzotyczne wakacje to marzenie wielu z nas. Niestety nie każdy może sobie na nie pozwolić – ograniczające są oczywiście wysokie koszty takich wczasów. Jeśli jednak uzbieramy już pieniądze, by zrealizować swoje marzenia, przeżycia są niezapomniane.

Egzotyka może mieć różne oblicza. Można pod tym pojęciem rozumieć na przykład ciepłe wyspy, takie jak Hawaje czy Seszele. Bez wątpienia egzotyczna jest Azja – i to zarówno kraje położone bardziej na Zachód – Turcja czy Liban, jak i państwa Azji Zachodniej: Chiny, Japonia, Tajlandia.

Afryka, zwłaszcza jej środkowa i południowa część, to także tereny osobliwe i nieczęsto odwiedzane przez Polaków. Wyprawy do Kenii czy Tanzanii są bardzo egzotyczne, a możliwość zobaczenia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku jaką daje safari jest czymś naprawdę niezwykłym.

Oczywiście Ameryka – i to zarówno Północna, jak i Południowa – także należą do wymarzonych miejsc urlopowych wielu osób. W końcu obejrzenie na własne oczy budowli Inków czy Majów albo wędrówka po Puszczy Amazońskiej to nie coś, co zdarza się każdego dnia. USA również posiada wiele niezwykłych i egzotycznych miejsc – choćby Wielki Kanion Kolorado, który nie posiada swojego odpowiednika w Polsce czy choćby w najbliższym jej sąsiedztwie.