Podróż Służbowa

Podróż Służbowa

Największa liczba problemów powiązanych z prezentowanym tematem bierze początek niestety z naszej niewiedzy. Doszedłszy do Loretu, dopiero uciechy duchownej doznałem, modląc się w cudownym domku, gdzie Matka najświętsza Pana Jezusa wychowywała. Zastanawiałam się jednocześnie, czy nie zarazić swoim zuchwałym pomysłem osób lub instytucji, które mają pieniądze, ale nie maja czasu, żeby je wydawać, bo w tym czasie zajmują się ich zarabianiem (ach, to błędne koło!).

Podróże ciągle jeszcze, dla wielu są synonimem luksusu, szczególnie wyprawy w dalekie zakątki naszego globu. Wszystko to powoduje że podróże czy zwykłe wypady za miasto nabierają dla nas szczególnego znaczenia. Dla wielu z nas podróże są również sposobem na rozwijanie własnych pasji, poszerzania horyzontów czy zdobywania wiedzy sobie i świecie. Są też oczywiście tacy dla których podróże są okazją do pokazania się i dowartościowania własnej osoby. Oczywiście spełnianie swoim podróżniczych marzeń wiąże się z kosztami.

Nie wiedziałem gdzie się obrócić, ale spostrzegłszy jakiegoś pana w latach klęczącego w ławce, udałem się do niego, mówiąc iż jestem (Polako) niby że jestem Polakiem.- Ten pan pobożny zaraz mnie do szpitala, gdzie są zakonnice, zaprowadził, paszport mój oddał, i zawiedli mnie na trzecie piętro, gdzie wkrótce ksiądz polski nadszedł, i z nim się rozmówiłem. Ile rozumiem, że w przypadku wypraw ambitnych, mam tutaj na myśli wyprawy w wysokie góry, czy podróże mogące wnieść znaczący wkład w poznanie określonego wycinka rzeczywistości (np.

Function and Travel – bardzo popularny wśród studentów plan, dzięki któremu można wyjechać i pracować legalnie w czasie wakacji w USA – zwykle wykonując jakieś proste prace fizyczne. Uzyskasz dzięki temu bardzo konkretną wizję wyjazdu i dowiesz się, ile kosztuje spełnienie takiego marzenia – samo to ćwiczenie może dać Ci ogromną motywację, bo okaże się, że realizacja Twoich marzeń jest bliżej niż kiedykolwiek wydawało Ci się to możliwe! To właśnie sprowadzanie marzeń z poziomu „bujania w obłokach” do realizmu konkretnych rozwiązań, czy też kwot jest milowym krokiem do ich spełnienia. Podróże wzbogacają życie,ta do Bukowiny dała psinkę ,dla zdrowia i naszego bezpieczeństwa. W ogromnej liczbie przypadków odpowiedzialność za podróże motywacyjne biorą właściciele przedsiębiorstw. Jednak jadąc pociągiem, czy lecąc na wakacje samolotem niestety nie zabierzemy ani kurtek ani żakietów, by uniknąć nadbagażu.

Odzież termoaktywna jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla ludzi, którzy uwielbiają podróże. Takie podróże to świetne okazje do tego, by zaaplikować dziecku całą masę zajęć edukacyjnych, a ono nawet w ferworze zabawy nie zauważy, że sprytnie przemycasz treści dydaktyczne ). Czasem wybierając się na wakacje z dziećmi musimy przecież pokonać spory dystans.

Początkowo system wycieczki obejmował także wizytę (i nocleg) w Atlantic City lecz po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że nie warto tracić czasu i sił na to miasto rozpasanego kiczu, niewybrednej rozrywki i hazardu – tym bardziej, że mieliśmy już za sobą doświadczenie Las Vegas, kasynowej stolicy świata par excellence. W czasie kiedy tam dotarłem, chmury nad Tacoma rozwiały się a powietrze wyklarowało tak, że można było, oprócz pobliskich wulkanów Mt. Adams i Mt. St. Helens (czy pamięta ktoś potężną erupcję tego ostatniego w 1982 r.?), dostrzec położoną już w Oregonie – po drugiej stronie rzeki Columbia – Mt. Hood.

Otrzymuję zaproszenie z Radia Zielona Góra na angielskie śniadanie do urokliwej restauracji, gdzie jest usytuowane letnie studio radiowe, na rozmowę wchodzeniu siłą marzeń na „Dach Europy”. I tak oto skończyła się wyprawa, ale przygoda z Mont Blanc trwa nadal, bo pozytywna siła marzeń łatwo się rozprzestrzenia. Ja w tym czasie myślę tych wspaniałych rzeczach, jakie daje OOBE.