Podróże Cafe

Podróże Cafe

Słoneczna Malta w cenie od 1 670 PLN/ osoba w pokoju 2- osobowym. Dla wytrwałych pozostaje jeszcze podróże po Koronce Ziemi ! Nie trzeba więc tracić pieniędzy na kosztowne dojazdy i podróże. W obydwu przypadkach staraj się tak bardzo, jak to tylko możliwe dostosować podróż do potrzeb i wymagań dziecka, a wtedy nie będzie mu się kojarzyła źle i na kolejne wakacje poleci jeszcze chętniej. Jak ważne jest ubezpieczenie – nie trzeba chyba przypominać – Wszelkie wyprawy czy podróże egzotyczne nastawione są oczywiście na bezpieczeństwo wszystkich jej uczestników. Możemy ograniczać podróże samochodem tylko do minimum, np. przemieszczając się po mieście np. rowerem, co swoją drogą jest również dobre dla naszego zdrowia.

Tam obszedłem dróżki, a po odbytej drodze krzyżowej, przez którą chciałem uczcić święte ślady Pana Jezusa, zażądałem spowiedzi świętej, której też dzięki Bogu dostąpiłem, i tak pokrzepiony na duchu, zastanawiałem się, którędy by się tu najlepiej dostać do Rzymu?- Byli wprawdzie w naszej wsi wojacy, którzy włoski kraj znali, ale nie bardzo im dowierzałem i szukałem lepszej rady. W tym czasie relacje z wypraw , opisy mniej bądź bardziej fascynujących przygód stały się moją lektura powszednią, a postaci podróżników, którzy realizowali swoje marzenia i jeździli po świecie, byłam gotowa stawiać na cokołach i oddawać im cześć.

Póki co jesteśmy jeszcze w obrębie Doliny Owensa, w której jest sporo ciekawych miejsc: stanowisko najstarszych drzew na świecie, liczących około five tysięcy lat sosen długowiecznych (The Ancient Bristlecone Pine Forest w Górach Białych) pozostałości obozu – de facto – koncentracyjnego, jaki rząd amerykański stworzył dla swoich obywateli japońskiego pochodzenia w czasie II wojny światowej Alabama Hills – niezwykle malownicze formacje skalne, wśród których nakręcono całe mnóstwo hollywoodzkich filmów, głównie westernów Portal Whitney – leśne obozowisko-marzenie, doskonałe miejsce wypadowe do wyprawy na Mt. Whitney, najwyższą górę Stanów Zjednoczonych (nie licząc Alaski z jej bezkonkurencyjnym kolosem – Denali).

Wystarczy wpisać tylko swoją miejscowość, by na ekranie komputera pojawiły się dokładnie opisane szlaki rowerowe z wymienionymi atrakcjami czy określonym poziomem trudności. Oczywiście idealnym pomysłem jest także skorzystanie z bagażnika samochodowego i wyprawa do innej miejscowości, by tam rozpocząć rowerowe wojaże. W krótkim czasie każdy z nas wypija po ok. 3 litry płynów. Dzwonię, omawiam sprawy domowe, ustalam, kto, co i kiedy w czasie mej nieobecności.

Gotowanie musi być połączeniem pasji, zamiłowania, ale także pewnej dozy odkrywania kolejnych możliwości, aby jakość zachwycała smakoszy, ale była także czynnikiem zaspokajającym nasze potrzeby kulinarne. Tylko czy wyznać sekret marzeń miejscu nr I z mojej listy planów podró ż nych czy nr II?! Jednym zdaniem – wielka podró ż przede mna pewnego dnia, ogromne marzenie do spełnienia, ale nie martwi ę sie co potem, gdy wreszcie osiągn ę mój cel, poniewa ż mam podró ż marzeń nr II. Moda to już „tylko” two,2 procenta, odrobinę mniej bo 2,1 procenta i two procenty mają odpowiednio podróże i domy oraz meblarstwo.