Relacja Z Wyprawy

Relacja Z Wyprawy

Turystyka biznesowa (enterprise travel/tourism) – są to podróże służbowe odbywane przez pracowników w ramach pracy zawodowej. Główny Inspektorat Pracy wydał takie rozporządzenie na ten temat: „(…) w przypadku pracownika wyjeżdżającego w zagraniczną podróż służbową, w czasie której w jednej dobie dojeżdża on do granicy państwa, a w innej dobie po zakończeniu podróży zagranicznej wraca z granicy państwa do miejsca ustalonego przez pracodawcę jako miejsce zakończenia delegacji, odbywa on dwie podróże krajowe i jedną podróż zagraniczną (…)” (szerzej stanowisko to przytaczaliśmy w Biuletynie Informacyjnym nr 30 z 2009 r. i w Gazecie Podatkowej nr 102 z 2009 r.). Podró ż marzeń – dłu ż szą chwil ę sie zastanawiałam, ale nie nad tym, kt ó re miejsce globu wybrac. Podróże mogą również powodować zaparcia.

Najpierw z flagą Siły Wspólnych Marzeń zorientowaliśmy się, że stoimy pod słońce, zatem powtórka w drugą stronę. Trzeba się zatrzymywać i wzajem przepuszczać, ale można w tym czasie zrzucić z siebie odzież, napić się wody, która szybko się kończy. Ledwie zrzuciłam plecak i włączyłam telefon, zadzwoniła do mnie Gosia z Radia Zielona Góra, i zrobiłyśmy relację na świeżo wejściu ekipy Siły Wspólnych Marzeń na Mont Blanc. Przede wszystkim jednak, mamy tu kino kulinarne z prawdziwego zdarzenia.

Spełnić podczas swojego pobytu wiele marzeń (surfować, nurkować, uczyć się hiszpańskiego, salsy, jeść lokalne specjały, wylegiwać się na plaży, skoczyć ze spadochronem, czy cokolwiek innego, co chcesz). Zrobili mi również apetyt na Tajlandię czy RPA… Świetnie jest mieć możliwość swobodnego i spontanicznego decydowania swoim czasie i kolejnych miejscach do odwiedzenia. Również w internecie – rejestrujesz się, znajdujesz chętnych na wymianę, uzgadniasz warunki i w tym samym czasie lub w różnych terminach – oni przyjeżdżają mieszkać w Twoim domu, a Ty jedziesz, by mieszkać np., uw Sztokholmie.

Gotowanie musi być połączeniem pasji, zamiłowania, ale także pewnej dozy odkrywania kolejnych możliwości, aby jakość zachwycała smakoszy, ale była także czynnikiem zaspokajającym nasze potrzeby kulinarne. Tylko czy wyznać sekret marzeń miejscu nr I z mojej listy planów podró ż nych czy nr II?! Jednym zdaniem – wielka podró ż przede mna pewnego dnia, ogromne marzenie do spełnienia, ale nie martwi ę sie co potem, gdy wreszcie osiągn ę mój cel, poniewa ż mam podró ż marzeń nr II. Moda to już „tylko” 2,two procenta, odrobinę mniej bo two,1 procenta i two procenty mają odpowiednio podróże i domy oraz meblarstwo.

Otrzymując taki kredyt możemy ponadto część środków przeznaczyć na dowolny cel na przykład na zakup sprzętu AGD lub egzotyczne wakacje. Nie trzeba jednak wyruszyć na drugi koniec świata, by zaznać smaku przygody – warto poprosić zaprzyjaźnionego wilka morskiego, by zabrał nas w żeglarskie podróże i zaśpiewał donośnie szanty!