Samolotem Przez Polskę

Samolotem Przez Polskę

Podróże stanowią dla wielu osób niezwykłą pasję, a tym samym świetną metodę na zrelaksowanie się i zagospodarowanie wolnego czasu. Nic dziwnego, że coraz popularniejsze stają się programy kulinarne – również z udziałem kucharzy-amatorów-hobbystów. Sposobem oraz swoistą modą na nowoczesne życie stały się podróże – zarówno w wydaniu krajowym jak i zagranicznym. Najbardziej zaintrygowały 1 badacza Roberta Monroe’a ( czym możesz poczytać w jego książce „Podróże poza ciałem”). Jednak w czasie pierwszej podróży doradzam pozostanie w jednym pomieszczeniu i przyzwyczajenie się do nowych warunków. Technika ta polega na przemieszczeniu obrazu mentalnego mającego aspekty wibrującej przestrzeni energetycznej, na ciało fizyczne, które w tym czasie pogrążone jest w stanie relaksu. Po jakimś czasie chciałem sie ruszyć i nagle sie obudziłem. W czasie rejsu okręt natrafił na sztorm.

Lecz my sobie lekceważymy co nam łatwo przychodzi, i nie umiemy uszanować ani zawdzięczać łaski Pana Boga w świętych Sakramentach. Matka Boska siedzi trzymając stojącego Pana Jezusa, nogę ma naprzód wysuniętą, a nogę tę wszyscy wierni całują, wielkich łask, cudów i odpustów dostępując. Pożegnałem pięknie księży i braci zakonnych i pana Kulczyckiego, i z płaczem żegnałem Rzym, gdzie tyle szczęścia i tyle łask Boskich doznałem. Wtenczas Ojciec święty kazał mi znowu odpowiedzieć przez pana Kulczyckiego, że mi Pan Bóg będzie za to błogosławił, że w takiej intencyi w daleką udałem się podróż i że on mnie za to błogosławi i ze mną cały naród polski. Spodziewałem się, że będę miał to szczęście widzieć Ojca świętego na nabożeństwie, bo zwykle w ten dzień sam Ojciec święty celebruje, ale go nie było, tylko sami Kardynałowie, bo Ojciec święty wyjechał w tym czasie do swego pałacu za Rzymem (Castel Gandolfo). Najczęściej na wakacje zabiorą dzieci.

Trudno tu skwitować w paru zdaniach przyczyny szalonej kariery i powodzenia disney’owskiego pomysłu (zarówno jeśli chodzi kino, jak i rozrywkowe parki tematyczne), ale można wspomnieć tych najbardziej oczywistych: idealizację i przejrzystość (wyimaginowanego) świata, elementarna uczuciowość, niewinność i naiwność prostota morału i przesłania pozytywistyczna wiara w postęp i dobre zakończenie wreszcie ucieczka od rzeczywistości – wrażenie spełniania się bajecznych marzeń i (fizyczne) wejście do kolorowego „cudownego świata baśni”.

Targi PODRÓŻE zostały odebrane jako impreza, gdzie różnorodnej ofercie wystawców towarzyszą ważne wydarzenia środowiskowe, a przy tym wyróżniają się programem dla klientów indywidualnych. Świadczą tym dziesiątki spotkań ze znanymi podróżnikami, dyskusji, projekcji filmów a także pokazów dla początkujących i wytrawnych podróżników, miłośników relaksu w słońcu, amatorów zimowych szaleństw, zwolenników rodzinnego wypoczynku – mówi Jacek Oryl – prezes zarządu Murator EXPO sp. z. i dyrektor WTT PODRÓŻE. Jestem przekonany, że najbliższa edycja Warszawskich Targów Turystycznych PODRÓŻE będzie kolejnym rokiem służącym rozwojowi tej imprezy – dodaje Jacek Oryl. Podróże i wycieczk i do dalekich, bardzo tajemniczych i ciekawych krajów to często jedno z największych marzeń każdego podróżnika. Podróże kształcą, a świat wart jest ciągłego odkrywania i poznawania. Wielkie organizacje gospodarcze wydają miesięcznie na podróże służbowe i organizacje spotkań konferencyjnych ogromne środki pieniężne.