Tatry

Tatry to najbardziej znane polskie góry – o czym świadczy chociażby popularność Zakopanego.
Tatry to jeden z najczęstszych celów wakacyjnych podróży. Szczególnie Zakopane co roku przyciąga tłumy turystów – z Polski i z zagranicy.

Niewątpliwie oferta turystyczna jest bardzo szeroka i urozmaicona. Przy dobrej pogodzie można się wybrać w góry – szlaków jest mnóstwo, o różnych poziomach trudności. Jeśli aura nie sprzyja wyprawom w wysokie partie gór można wybrać spacer po którejś z licznych dolin. Jedną z najpopularniejszych dolin jest Dolina Kościeliska.
Zakopane to także wspaniałe zabudowania – góralskie domy, monumentalne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach czy stary kościółek Matki Bożej Częstochowskiej.
Kibice interesujący się skokami narciarskimi z pewnością za punkt honoru uznają zobaczenie Wielkiej Krokwi wraz z towarzyszącymi jej dwiema mniejszymi skoczniami.

Wielbiciele Kornela Makuszyńskiego i Jana Kasprowicza mają możliwość odwiedzenia muzeów obu autorów. W mieście znajduje się także muzeum Karola Szymanowskiego gromadzące pamiątki po kompozytorze.
Jak widać jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić Zakopane. Nie należy zapominać także o Krupówkach, gdzie wieczorem można napić się w karczmie grzanego wina czy piwa.