Wakacje nad jeziorem

Wakacje nad jeziorem – alternatywa dla tych, którzy nie chcą jechać ani w góry, ani nad morze.

Dla osób, którym znudziły się wyjazdy nad morze i w góry, świetną alternatywą mogą okazać się wakacje nad jeziorem. Nie muszą być to koniecznie Mazury, w końcu po całej Polsce rozlane są malownicze jeziora, dostarczające licznych atrakcji.

Z jeziorami wiąże się sporo możliwości. Skoro świt można wyruszyć na ryby – oczywiście warto mieć w ekipie kogoś doświadczonego, kto omówi podstawy i wprowadzi zainteresowanych w specyficzny i jednocześnie bardzo interesujący świat wędkarstwa, zapozna z obsługą sprzętu itd.
Często wybieraną nad jeziorami atrakcją są łódki i inne wodne środki transportu – np. kajaki albo rowerki wodne. Trzeba pamiętać, że nie powinno się wypływać nimi przy niesprzyjającej pogodzie, ponieważ może się to okazać zbyt niebezpieczne. Poza tym osoby nieumiejące pływać powinny być zabezpieczone na wypadek wypadnięcia z łódki – szczególnie chodzi tutaj o dzieci. W tym celu stosuje się specjalne kamizelki.</div><br />

Nad jeziorem można się oczywiście opalać, a gdy jest ono czyste – również pływać. Niewątpliwie najbezpieczniejsze są ograniczone kąpieliska, które znajdują się pod nadzorem ratownika. Kąpiąc się w miejscu „dzikim” trzeba być bardzo ostrożnym i uważać na siebie oraz swoich towarzyszy.