Polskie miasta

Urlop może być dobrą okazją do poznania i pokochania polskich miast.

Dla niektórych z nas urlop to jedyna okazja, by poznać czar polskich miast. W szaleństwie dnia codziennego nie ma czasu na wyjazdy i zwiedzanie tak pięknych miejscowości, jakimi niewątpliwie są Kraków, Warszawa czy Wrocław. Należy podkreślić, że choć są to miasta duże i ruchliwe można znaleźć w nich miejsca, gdzie panuje cisza i spokój.
Skupmy się na Wrocławiu, który jest ostatnio bardzo modny. Przyjeżdżają tu zagraniczni turyści, a także wielu rodaków – np. studenci, których przyciągają perspektywy oferowane przez tutejsze uczelnie.

Jeśli chodzi o miejsca idealne, by odpocząć i pospacerować z dala od zgiełku miasta, jest ich sporo. Można wśród nich wymienić Park Szczytnicki czy Park Południowy. W tym pierwszym znajduje się jedna z wielu atrakcji miasta – a mianowicie Ogród Japoński. Wspaniałym miejscem dla tych, którzy szukają wytchnienia jest także ogród botaniczny.
Poza tym Wrocław – jako, że leży nad rzeką – posiada wały. Spacery wzdłuż Odry pozwalają odkryć zupełnie inne, niemal dziewicze oblicze miasta. Warto wybrać się na przechadzkę np. za ZOO – z pewnością wiele osób zaskoczy fakt, jaki spokój panuje w miejscu położonym tak blisko jednego z najtłoczniejszych punktów Wrocławia, a mianowicie placu Grunwaldzkiego.