Wyprawy Egzotyczne

Wyprawy Egzotyczne

Prowansja to rozpalająca wyobraźnię historyczna kraina pachnąca ziołami, położona w południowo-wschodniej Francji, nad Morzem Śródziemnym. Dzięki temu w szybki i wygodny sposób zdecydujesz, która promocja lub oferta na podróże jest idealna dla Ciebie. Z nami Twoje podróże na pewno będą niezapomniane! Szkolenie podróże służbowe porusza takie kwestie, jak definicja wyjazdu służbowego, zwroty wydatków, niezbędne przepisy i dokumentacja, albo najnowsze aspekty legislacyjne. Dzięki omawianemu kursowi możemy także dowiedzieć się, jakie są stawki za podróże służbowe z uwzględnieniem takich kwestii, jak na przykład zmiana waluty (w wypadku wyjazdów za granicę Polski). Bilans dotychczasowych edycji Warszawskich Targów Turystycznych PODRÓŻE jest bardzo pozytywny. Oznacza to, że wyprawy rowerowe oprócz walorów zdrowotnych, wpływają korzystnie na nasze relacje z otoczeniem.

Ja od dłuższego czasu dostaje paraliży sennych,na początku strasznie się ich bałem, ale po jakims czasie oswoiłem się z nimi. Na dodatek w czasie ostatniego zlodowacenia, potężny, gruby na parę kilometrów lodowiec wypełniający całą kotlinę, topiąc się wyrzeźbił granitowe szczyty i zbocza, nadając im ostry, postrzępiony kształt. A była ich taka obfitość i różnorodność, że zachodzi podejrzenie, iż wszystkiego i tak nie można było zasymilować, przyswoić i przetrawić w tak stosunkowo krótkim czasie. Choćby na plażę Bal Harbour w Miami Beach, na którą najczęściej jechałem dla chwili oddechu w czasie wolnym od stresującej pracy.

W czasie rodzinnej podróży w 1998 roku (zwiedzaliśmy wybrane miejsca w Szwajcarii, we Włoszech i we Francji) w drodze do Aosty i góry Piemontu przez tunel Mont Blanc, zatrzymaliśmy się u stóp lodowca Bossons. Mariusz wyjmuje flagę, którą przygotował na ten nasz wyjazd spełnionych wspólnych marzeń.

Co do pytania postawionego na początku, to wdaje mi się, że te podróże mają po prostu inny charakter. Ostańce wapienne, które dziś prezentujemy na zdjęciach w blogu Podróże Cafe, są oddalone zaledwie dwadzieścia minut piechotą od naszego miejsca zamieszkania! W czasie wyprawy raz pokonać trzeba w miarę łatwe i niewysokie góry, jak Kilimandżaro i Góra Kościuszki, innym razem zdobywa się strzeliste skały Puncak Jaya albo skute lodem zbocza McKinley i Masywu Vinsona, aż po wymagające precyzyjnego przygotowania Mount Everest.

Wycieczki odbywały się pod szyldem chicagowskiego biura podróży Exotica Travel , którego założycielem był Andrzej Kulka , znany obieżyświat, pasjonat poznawania świata i doświadczony podróżnik, jednak ich organizacja należała do mnie (w czym pomagała mi żona Andrzeja, Jola Andrzej w tym czasie – praktycznie całe lato – przebywał bowiem na swojej ukochanej Alasce), włącznie z ustaleniem programu imprezy, rezerwacją noclegów i zapewnieniem transportu (autokary wypożyczała nam, wraz z kierowcami, zlokalizowana w Arizonie firma By way of). Kiedy bywałem tu w czasie kwitnących łąk (środek lata), zakątek ów wydał mi się zaiste jednym z najpiękniejszych miejsc, jakie widziałem w swoim życiu. Pamiętajmy – podróże edukują!