Zagraniczna Podróż Służbowa

Zagraniczna Podróż Służbowa

Delegacja często wiąże się z pracą w nadgodzinach. Trudno tu skwitować w paru zdaniach przyczyny szalonej kariery i powodzenia disney’owskiego pomysłu (zarówno jeśli chodzi kino, jak i rozrywkowe parki tematyczne), ale można wspomnieć tych najbardziej oczywistych: idealizację i przejrzystość (wyimaginowanego) świata, elementarna uczuciowość, niewinność i naiwność prostota morału i przesłania pozytywistyczna wiara w postęp i dobre zakończenie wreszcie ucieczka od rzeczywistości – wrażenie spełniania się bajecznych marzeń i (fizyczne) wejście do kolorowego „cudownego świata baśni”.

W czasie rodzinnej podróży w 1998 roku (zwiedzaliśmy wybrane miejsca w Szwajcarii, we Włoszech i we Francji) w drodze do Aosty i góry Piemontu przez tunel Mont Blanc, zatrzymaliśmy się u stóp lodowca Bossons. Mariusz wyjmuje flagę, którą przygotował na ten nasz wyjazd spełnionych wspólnych marzeń.

Warto wiedzieć, że ten szlachetny trunek źle znosi podróże samochodem, zwłaszcza w dusznym bagażniku samochodu. Wakacje te wspominam wyjątkowo upalnie i wesoło, ponieważ oprócz samego wypoczynku udzielił mi się humor Włochów – zawsze uśmiechniętych, którzy nigdy z niczym się nie spieszą i ogólnie mają dość luźne podejście do życia. W końcu: podróże kształcą i otwierają nas na drugiego człowieka. Mamy wakacje więc temat ten jest jak najbardziej na czasie.

Decydując się na nią w dosyć krótkim czasie pominąć możemy część ważnych informacji, co wiązać się może z przykrymi niespodziankami na miejscu. Wadą wycieczek 1st minute może być fakt, że po jakimś czasie można zmienić zdanie, mogą też zaistnieć ewentualne przeszkody, uniemożliwiające wyjazd. Wyjeżdżając gdzieś za granicę na wakacje fajnie by było jakby się znało język miejscowych. Każdy z nas mimopragnie raz w roku odpocząć od szarości codziennego życia i wybrać się na co najmniej tygodniowe wakacje.